GRŪDINIMASIS IR FIZINIS AKTYVUMAS GAMTOJE – MADINGA AR NAUDINGA?

10/06/2021

Nūdienos pandeminių temų ir nuomonių informacijos gausa visuomenę skaldo į skirtingais būdais savo ir visuomenės imunitetą puoselėjančias grupes, bendruomenes ar bendraminčius.

Šį kartą kviečiame atkreipti dėmesį į vieną iš jų - grūdinimąsi. Galbūt tai viena iš nedaugelio temų, dėl kurios visos pusės sutaria, kad tai yra svarbu ir būtina.

Taigi, vienas iš stipraus imuniteto formavimo būdų yra grūdinimasis. Užsigrūdinęs žmogus mažiau serga, tampa atsparesnis streso poveikiui, gerėja jo psichoemocinė būklė. Pasaulyje yra daug grūdinimosi būdų, formų, nulemtų klimatinės zonos, gyvenimo būdo ar tradicijų.

Atkreipkime dėmesį į grūdinimosi būdus, kurie yra tinkami mums - lietuviams - ir mūsų vaikams bei yra paprasti ir lengvai įgyvendinami.

Grūdinimosi būdai, kurie nieko nekainuoja

Lietuvos klimatinei zonai tinkamos grūdinimosi priemonės - oras, saulė ir vandens procedūros. Paprasta, ar ne? Tiesiog tereikia išeiti į lauką ir susigalvoti veiklų.

Oras - pradėkime nuo ramių pasivaikščiojimų, baikime aktyviu sportu gamtoje bet kokiomis oro sąlygomis. Atkreipsime dėmesį, kad naudojant tinkamą aprangą, netgi vaikui, vėjas ar lietus neturėtų būti priežastis nutraukti grūdinimąsi lauke. Buvimą lauke paverskite kasdiene tradicija, įpročiu.

Saulė - vitamino D šaltinis. Šiltuoju metų laiku saulė ir naudinga ir žalinga, todėl būtina žinoti tam tikrų taisyklių. Tam, kad vaikutis gautų naudos ir saulės spinduliai nepakenktų, nepažeistų plonos odelės, saulės vonioms rekomenduojamas rytinis laikas - iki 11 val., ir popietinis - nuo 16 val., naudokite saulės apsaugos priemones, sekite gamintojo instrukcijas ir, reikalui esant, priemones tepkite papildomai. Taip pat stenkitės būti pavėsyje, o atvirose erdvėse naudokite natūralios šviesios medžiagos aprangą, pridenkite galvą, gerkite skysčius.

Vandens procedūros. Siūlome pradėti nuo itin paprastų procedūrų - apliejimo kontrastinės temperatūros vandeniu. Tai galite padaryti tiesiog namuose. Maudynių metu vaiko rankytes ar/ir kojytes apliekite vėsesniu vandeniu. Keiskite vandens temperatūrą - šiltas, vėsesnis. Ilgainiui galima aplieti ir visą kūną, ir vis šaltesniu vandeniu. Nepamirškite šių procedūrų naudoti kiekvienų maudynių metu. Kitas būdas - maudynės ežeruose, jūroje, upėse ir t.t. Grūdinimąsi rekomenduojama pradėti šiltu metų laiku ir trumpučiais pasimaudymais, kai oro temperatūra apie 20 °C, o vandens telkinių - apie 23 °C, diena nevėjuota. Rekomenduojama maudynių trukmė - 2-3 minutės. Pablyškusi veido oda, mėlynos lūpos, pašiurpusi oda - požymiai, kad vaikui šalta ir reikia nutraukti maudynes.

Grūdinimosi svarbiausios taisyklės

  1. Pradėkite grūdintis šiltuoju metų laiku.

  2. Nepersistenkite, viską darykite mažais, saugiais etapais.

  3. Grūdinkitės tik būdami sveiki.

  4. Grūdindamiesi nedarykite pertraukų, veikite nuosekliai, formuokite įpročius.

  5. Pasitarkite su sveikatos specialistais ar šeimos gydytoju.

Grūdinimasis ir fizinis aktyvumas gamtoje- sveikatą stiprinantis kompleksas

Sveikatos specialistai teigia, kad tai ir naudinga, ir turėtų būti madinga. Aktyvaus laisvalaikio gamtoje leidimo būdų gausa yra itin didelė, tik reikia susirasti savo mėgstamiausią. Kad rastumėte - reikia išbandyti.

Sportuoju gamtoje - priimk iššūkį ir tu!

Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ "Active Vilnius" iniciatyva - www.sportuojugamtoje.lt kviečia visus vilniečius aktyviai leisti laiką gryname ore bet kokiomis sąlygomis, grūdintis ir sportuoti. Čia rasite idėjų, trasų, lankytinų vietų ir siūlomų aktyvių pramogų sąrašą. Taip pat kviečia net 20 Vilniaus miesto ugdymo klasių pasinaudoti nemokamomis "UNO Park Vilnius" nuotykio parko pramogomis.

Grįžti į gamtą yra ne tik madinga, bet ir naudinga. Aš sportuoju gamtoje - priimk iššūkį ir tu!


INFORMACIJA MOKYTOJAMS APIE PRAMOGAS UNO PARK VILNIUS

UNO PARK VILNIUS - programos mokykloms vieta

Lizdeikos g. Antakalnis, GPS koordinatės 54.725179, 25.315966  

Informacinis telefonas apie programą mokykloms
+370 (641) 36796 

El. paštas informacijai apie programą mokykloms
info@unoparks.lt

UNO PARK VILNIUS LOKACIJA


Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Privatumo politika. Ši informacija anglų kalba pateikiama kiekvienam naujai apsilankiusiam svetainės lankytojui.

Powered by Webnode
Create your website for free!